Fotografia plenerowa - Jacek Krzyżowski

Czy w dniu ślubu warto robić sesję plenerową?

Jednym z częściej pojawiających się zwrotów dotyczących sesji w dniu ślubu jest: „Nie, nie chcemy znikać z sali na 3 godziny”. Temat pleneru po obiedzie powraca regularnie w rozmowach z parami.
Moim zdaniem: plener w dniu ślubu - Tak, ale krótki w formie sesji portretowej (do 30min) w okolicy sali weselnej.

Największą zaletą pleneru w dniu ślubu jest możliwość uwiecznienia sukni, makijażu, bukietu oraz fryzury dokładnie tak jak wyglądała w dniu ślubu, gdyż na plenerze pracujemy zupełnie inaczej. Ze względu na reportażowy charakter ślubu, niewiele jest czasu na weselu na sfotografowanie Was razem. Bardzo często finalnie, zdjęcia tego typu lądują na ścianie, w ramce u naszych najbliższych.

Jak przygotować się do moich sesji plenerowej?

Najważniejszym tematem sesji plenerowej jesteście Wy. Dlatego też moim parom odradzam korzystanie z dodatkowych gadżetów, których sami nie wzięlibyście do miejsca fotografowania. Nie używam: balonów, szampanów, kieliszków, rowerów, walizek i innych „odciągaczy uwagi”. Ograniczam ograniczające upięcia włosów, rozłożyste bukiety, niewygodne buty, sztuczne pozowanie.
Wasze doświadczenie w byciu fotografowanymi nie ma znaczenia, ponieważ głównym celem moich sesji zdjęciowych jest zarejestrowanie Was jak jesteście razem tak jakby nikt Was nie obserwował.
Jedna z moich głównych próśb przed sesją to: „Bądźcie po prostu, razem”. Im swobodniej się poczujecie (w czym Wam pomogę od początku do końca) tym efekty sesji będą lepsze.

Jakie miejsca są najlepsze do sesji zdjęciowych plenerowych?

Miejsca, w których najczęściej realizuję sesje plenerowe są z reguły pozbawione postronnych widzów. W takich miejscach łatwiej „być sobą” i pozwolić sobie na naturalność. Pierwszym pytaniem jakie zadaję jest „gdzie czujecie się dobrze, gdzie lubicie spędzać czas?”. Tam łatwiej będzie Wam uzyskać naturalność.

Mimo, iż często fotografuję za granicą, wybierając miejsca nietypowe jak Islandia, Izrael, Hiszpania itd., to zawsze w tych miejscach pracujemy tam, gdzie nikt nie będzie ingerował w Waszą przestrzeń komfortu osobistego (prócz mnie oczywiście :)). Dlatego zdarza się nam jechać kilka tyś kilometrów do np. Barcelony aby zrobić tam najlepsze zdjęcia w wąskich uliczkach, które dodatkowo najlepiej oddają klimat tego miejsca.
Najlepsze miejsce do sesji zdjęciowej plenerowej to takie gdzie chcecie być, ja zajmę się resztą. Inicjatorem miejsca pleneru w mojej opinii jesteście Wy, mimo że mam kilkaset miejsc na plener to głównie w miejscach wybranych przez Pary młode osiągamy wybitne rezultaty.Gdzie pracuję?

Lubię wyzwania. Do tej pory pracowałem w takich miastach jak:

Tychy, Katowice, Pszczyna, Bielsko-Biała, Tarnowskie Góry, Gliwice, Mikołów, Piasek, Kobiór, Bieruń, Bieruń Stary, Bieruń Nowy, Oświęcim, Lędziny, Imielin, Chełmek, Mysłowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Żory, Rybnik, Knurów, Jastrzębie-Zdrój, Skoczów, Andrychów, Wadowice, Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Olkusz, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Pyskowice, Czechowice, Kęty, Chrzanów, Berlin, Stuttgart, Hamburg, München, Köln, Frankfurt am Main, Leipzig, Düsseldorf, Germany, Niemcy

Poza tym fotografuję na terenie całej Polski, Niemiec i Europy.

Realizowałem sesje plenerowe za granicą w takich krajach jak:

Polska, Niemcy, Słowacja, Czechy, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Izrael, Islandia, Wielka Brytania, Malta

"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość ..."
JW.
Wykonuję fotografię naturalną, nie ustawiam do sztucznych ujęć, nie każę robić dziwnych póz.
Absolutnym priorytetem jest to abyście wyglądali pięknie i swobodnie.

Jeśli Twoje priorytety są podobne to jesteś w bardzo dobrym miejscu.


Fotografuję śluby ponad 11 lat, od 2018 roku odwiedziłem kilkanaście państw, gdzie realizowałem sesje plenerowe i fotografowałem uroczystości ślubne. Współpracowałem m.in. z Adamem Małyszem, Miss Polski Nastolatek, Miss Śląska 2019 & 2020, kancelariami adwokackimi, klubami fitnes, fizjoterapeutami, przedsiębiorcami z całej Polski. Fotografuję sam, również ja od a do z jestem odpowiedzialny za przygotowanie reportażu oraz obróbkę.

Kieruję się prostymi zasadami: podejmuję współpracę tylko gdy mam pewność tego, że spełnię oczekiwania. Wyślij zapytanie przez formularz zgłoszeniowy, porozmawiamy o tym czego potrzebujesz.

Warto zajrzeć na instagram oraz facebook - publikuję tu regularnie dla Was dużo nowych fotografii.

★ ★ ★ ★ ★
Szkolenia i warsztaty z fotografii ślubnej 2016-2020
- Boring Workshop 4 / Warszawa,
- warsztaty z fotografii reportażowej / Tomasz Tomaszewski,
- 2x warsztaty z fotografii ślubnej / Kraków (2016 & 2019),
- 2x warsztaty z pleneru ślubnego / Kraków (2018 & 2020).
Member of 'Fearless Photographers' - "We bring together fearless couples and passionate professional photographers from around the world".
Member of 'The International Society of Professional Wedding Photographers' - Organization of the best wedding photographers in the world. It was created by professional photographers to raise the standards of the wedding photography profession.
The Best in the Poland | Graphics | Virtual Tuning Cup 2006 & 2007
www.wirtualnytuning.pl
★ ★ ★ ★ ★

Jakich fotografii potrzebujesz ?

Napisz poniżej jakich fotografii oczekujesz, na czym Ci szczególnie zależy? O to najczęściej pytam przed podjęciem wyzwania. Podaj swój numer telefonu jeśli zgadzasz się na rozmowę telefoniczną, dzięki temu w rozmowie będzie nam łatwiej określić to co dla Ciebie jest ważne. To pierwszy krok w drodze do dobrych fotografii. Przez kolejne kroki poprawadzę.

Jeśli masz pytanie lub propozycję współpracy - napisz!


506-311-847 | info@jacekkrzyzowski.pl | Facebook & Instagram